Su Kaçağı Tespiti

istanbul Noktasal Su Kaçağı Tespiti

Evlerde ve ofislerde artık birçok kişinin sorunu su tesisatlarındaki arızalar ve buna bağlı oluşturduğu kötü görüntülerdir. Su tesisat ve boruların düzenli bakımını da yaptırmadığınız için sık sık bu sorunlarla karşılaşmanız olağandır. Ayrıca gözle görülen bir problem olmadığından dolayı, kişilerin müdahale etme şansı oldukça azdır. Genellikle sorun kendini belli etmeye başladıktan sonra ya kötü görüntü ya da pis bir koku bırakacak şekilde varlığını hissettirir.

Boş yere harcadığınız paralar ve geçen vaktiniz kalıcı bir çözüm alamamış olmanız, müşterilerine karşı bu işi layığıyla yapan firmaları da zan altında bırakıp, bu konuda tecrübeli ve gerekli ekipmanlara sahip firmaları da zan altında bırakmaktadırlar. Tüm bunlara ek olarak gelişen teknoloji ve yapılan yeniliklerle birçok olanağı su tesisatçılarına ve haliyle de bu sorunu yaşayan müşterilere kolaylıklar sağlamaktadırlar.

su kaçağı Tespiti Su Kaçağı Tespiti

Ekip tesisat

istanbul ekip Tesisat firması olarak   Su Kaçağı Tespiti  işlemleri sonrasında tamir için fayanslarınızı kırmadan fayans sökme makinesi ile sağlam olarak çıkartıp su kaçağı tamir işleminden sonra tekrar aynı fayansları tekrar yerine koyarak sizleri fayanslarınızı tamamen değiştirmekten veya rengi değişik fayans kullanmaktan kurtarıyoruz.

Su kaçağı tespitinde kampanya kırmadan cihazla su kaçağı bulma ve tamiri istanbul geneli aynı gün servis.

Su Kaçağı evinizin neresinde olursa olsun kaçak oluşan kısımı buluyoruz. Onarıyoruz. Su kaçağı bulma uğruna evinizi inşaat alanına çevirmeye artık son bu size hem ekonomik hem zaman katkısı sağlayacaktır. Hemen teknolojiden ve tecrübemizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Su Kaçağı Tespiti

Nereden geldiği belli olmayan sızıntılarla uğraşmak , yerini bulup tamir etmek çok zor bir iştir. Bazen bu durum öyle karmaşık olur ki her tarafı kazıp kırmanıza rağmen sonuç elde edilemez. Sızan suları bulmak için geliştirilen cihazlar bir kaç yıldır kullanılmakta. Son yıllarda gündemde olan termal kamera ile su kaçağı bulma işi elle tutulan gözle görülen bir iş olduğu için insanların daha çok hoşuna gidiyor. Halbuki su kaçağı en iyi akustik dinleme yöntemiyle bulunur. Zaten termal kamera ile su sızıntısı bulma genellikle merkezi sistem ısıtmalarda ve kalorifer tesisatlarında daha etkilidir. Termal kamera sadece ısıya duyarlıdır ve su kaçağını da ısınmış su olmadan bulamaz. Bunun yanı sıra yerden ısıtma sistemlerinde her yer ısındığı için su kaçağı pek anlaşılamayabilir, bunun için zemini soğutmak ve hangi hatta kaçak varsa onu tespit edip sadece o hattı çalıştırmak gerekebilir. Bu sebeplerden ötürü termal kamera ile yapılan işlem uzun sürer ve çok zahmetlidir. Termal kameradan bakınca zeminde ki sıcak alan belli olur.

Su Kaçağı Tespiti

Borunun geçtiği yer çizgi halindedir eğer o çizginin dağıldığı bir nokta görürsek orası şüpheli bölgedir. Kalorifer sistemindeki sıcaklıkla borunun geçtiği yer turuncu olur. Boruların geçiş güzergahı çizilir. Sadece ısıya duyarlı bir cihaz olduğundan normal şebeke borularında ki kaçaklara çözüm üretemez. Dinleme yöntemi kaçağın direkt noktasına bulmaya imkan sağlar. Fakat gözle bir şey görülmediği için termal kamera daha çok işe yarar sanılıyor. Termal kamerayla akan suyu bulma 3-4 saat sürerken akustik dinleme ile bu süre 1 saati geçmez. Ayrıca sadece merkezi sistem ısıtmalarda işe yarayan termal kamera kaçaklarda su fazla yayılmışsa geniş bir alanda kaçak görür ve noktası tespit edilemez. Bizim sadece merkezi sistem ve kalorifer borularında termal cihazı tercih etmemizdeki sebep de bu sistemde katlarda vana olmadığından sisteme basınç uygulanamaz. Basıncı uygulayamadığınız zamanda kaçak olan yerden hızlı bir şekilde boşalma olmaz, Akustik dinleme ile kaçak sesini duyamayız. Fakat vanası olan her yerde sisteme su ve hava basılabilir, su kaçağı akustik cihazla da bulunabilir. Termal kamerayla bulunan damlama 1 veya 2 karo kırılarak borunun tamiratı yapılır.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçaklarının bulunmasına yönelik teknolojinin tesisat sektörüne getirdiği yenilikler, hem bu sorunla karşılaşan kişilere hem de tesisat ustalarına büyük kolaylıklar sağlamıştır. Türkiye’de pazara yeni giren henüz çok az kişinin bilgisine sahip olduğu bu sistem, termal kameralar devreye girmiştir. Kamera sıcaklık farkına bağlı olarak bir klasik kamera gibi çekim yapan ancak görüntüyü termal görüntü olarak veren bir makinedir. Bu sayede su kaçağı olan borunun duvar, zemin gibi kapalı görünmeyen yerlerde kırma işine gerek olmadan belirlenir ve önceden belirlenen hasar daha az bir masraf ile kolayca tamir edilebilir. Isıya son derece duyarlı Termal Kamera İle Sıcak Su Kaçak Tespiti yapmak kolay bir kaçak izleme metodu oluşturmaktadır. Termal kamera ile ısıya duyarlı su kaçaklarını görsel olarak belirleyerek nokta tespiti yapabiliriz. Sıcak su, soğuk su ve kalorifer peteği tıkanıklıklarını görüntülemede en iyi yöntemlerden biridir. Su kaçakları tespit işlemlerinde bilgi ve teknolojinin kullanımı son derece önemlidir. Termal Kamera cihazı kendi dilinde renkler ile sıcak ve soğuk suyu teknisyene göstermektedir. Bu özellikler sayesinde boru güzergâhları ve ıslaklığın yoğun olduğu bölge tespit edilerek daha kısa bir zaman içerisinde kaçak tespit edilmiş oluyor.

Su Kaçağı Tespiti

Günümüz koşullarında kurumsal firmalar için kırmadan su kaçağı tespiti yapmak modern cihazlar sayesinde kolaylaşmıştır. Su kaçağı tespiti ekip Tesisat firmamızın uzman çalışanları teknolojik aletlerin gücünden yararlanarak sorunları çözme yolunda ilerlemektedir. Böyle durumlarda aldıkları profesyonel eğitim sayesinde evlerinizin tadilat alanına dönmesine engel olarak, maliyet yönünden de daha karlı olmanızı sağlar. Modern cihazlarımız içerisinde önemli bir yere sahip görüntüleme cihazı olan Termal Kamera İle Sıcak Su Kaçak Tespiti gözle görülemeyen tavan ve duvar içlerindeki aşınmış borulara kadar yapılabilir. Su kaçağının olduğu yeri tespit edebilmek ancak gelişmiş cihazların yapabileceği bir iştir. Termal kamera ile yanılma durumu olmadan kaçağın olduğu yeri nokta olarak belirleyerek müşterilerimize hatasız tespit ve onarım işlemlerini sunuyoruz. Sizlere kusursuz hizmet sunmayı amaç edinerek birçok teknolojik su kaçak tespit cihazlarını firmamız bünyesinde hazır bulundurmaktayız. Dilediğiniz an cihazla su kaçağı tespit konusunda her zaman ekipmanlarımız ve profesyonel çalışma arkadaşlarımız sizlere doğru ve güvenilir hizmeti sunmak için hazır durumda bulunmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Müşteri memnuniyetini esas alarak her işi zamanında ve eksiksiz yaparak yaptıkları işe verdikleri önemi temsil ederler. Büyük oranda zaman tasarrufu sağlayan Termal Kamera İle Sıcak Su Tespiti ile tadilat çalışmalarına gerek kalmadan gizli su kaçaklarını, aktif su tesisatı olmayan fakat içeriden ve dışarıdan rutubet alan bölgeleri, küf tutmuş yerleri, bina yalıtımındaki problemleri de gözlemleyebilirsiniz. Firmamızdan sağlayacağınız bu sistem ile hem zamandan tasarruf edecek hem de kalite ve güvenceli hizmeti hiçbir zahmet çekmeden elde etmiş olacaksınız. Firmamız müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı hedeflediğinden ötürü, öncelik her daim sizin menfaatinizi gütmek olacaktır.

Su Kaçağı Bulma Tıkanıklık Açma     Kombi Petek Temizliği